משפטי

טיפים מעשיים להקמת עסק ללא הסתבכות בפלילים

בשעה טובה החלטתם להקים עסק ואתם מתחילים את התהליך הארוך שמחכה לכם עד שתעברו את השנים הראשונות בהצלחה וכבר תהיו בדרך להתרחבות. עסק בכל מדינה וגם בישראל הוא לא רק פרויקט יזמות של הגשמת חלום אלא הוא חייב להיבנות הצורה מסודרת ורשמית, כשכל הצד הבירוקרטי שלו חייב להיות מכוסה. למרבה הער, חלק מהטעויות שעושים בהקמת עסק עלולות להיחשב לפליליות, ובמקרים כאלה רק עורך דין פלילי יכול לחלץ אתכם. בכלל, כשעורך הדין הפלילי נכנס לתמונה זה אומר שההסתבכות עלולה לפגוע לא רק בשמכם הטוב אלא גם בהיתכנות המשך הקיום של העסק שלכם. כדאי לשים לב לכל מה שנחוץ ולפעול נכון בהתאם.

רישום כחוק

גם אם אתם עצמאים שעובדים כפרילנסרים מהבית והמשרד שלכם הוא חדר העבודה בביתכם, עדיין אתם נחשבים לבעל עסק שמחויב ברישום העסק כחוק ברשויות המס. עליכם לפתוח שני תיקים ולהתחיל לדווח לרשויות הבאות – מס הכנסה, מס ערך מוסף, וביטוח לאומי. כל ניסיון להתחמק מכך פירושו התחמקות מתשלום מס כחוק ודמי ביטוח לאומי. הקנסות גדולים אוד ועורך הדין הפלילי יצטרך לחלץ אתכם מהתיוג שלכם כעברייני מס והון שחור. כשמדובר בחברה, אגב, יש להירשם אצל רשם החברות ולהקפיד על תשלום אגרה כחוק מדי שנה, או כעוסק פטור או מורשה לפי קריטריונים מסוימים. הוסיפו לכך את העובדה שאם לא יהיה רישום מדויק של ההון שלכם שקיבלתם כבעלי עסק ולא הוצאת חשבוניות הרי שלרשויות המס יהיה נוח להעריך שקיבלתם יותר משקיבלתם בפועל, וכך גם ידרשו את המגיע לכם ויקנסו אתכם בסכום גבוה יותר בהרבה, כך שאפילו עורך דין פלילי יתקשה לשכנע אותם בסכום המדויק.

היתרים ורישיונות

אם אתם מקימים עסק פיזי כמו מסעדה או חנות או מקום כלשהו כמו מפעל או מכון, אם מתחילים דרך ארוכה של הוצאת רישיונות והיתרים מכל הגופים שקשורים בכך. זה עלול להיות מסלול מייגע, אבל לפי כ עורך דין פלילי, אם תעבדו בעסק ללא היתרים מכיבוי האש, העירייה או הרשות המקומית, המשטרה ומשרד הכלכלה ואיכות הסביבה ועוד, לא זו בלבד שתסתבכו בתשלום קנסות אלא גם תסתכנו בסגירת העסק לאלתר באמצע הפעילות. עורך דין פלילי יצטרך לייצג אתכם בגלל פעילות בלתי חוקית שמסכנת קהל. אם בגלל אי מתן רישיונות כחוק ועבודה עם בעלי מקצוע לא מורשים ייגרם אסון, השלכות הן קשות לא רק לחיי אדם ובריאותם. העונשים במקרים כאלה חמורים הרבה יותר מהרגיל בגלל מה שמתפרש כתאוות בצע ורשלנות שגורמת להריגה ופציעה.

הוצאת חשבונית ועבודה עם ספקים

כל סכום שנכנס לעסק חייב בהוצאת חשבונית מס כחוק. אין בזה שום דבר שאפשר להתפשר על כך. כל ניסיון להעלים מס והון יסתיים בייצוג על ידי עורך דין פלילי משום שמדובר בעבירה חמורה והמדינה מנסה לצמצם כל העלמת מס שהיא.

 

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail