משפטי

פתיחת משרד עורכי דין עצמאי – כך תקימו עסק נכון

זהו, סיימתם את ההכשרה שלכם כעורכי דין, עבדתם תקופה מסוימת במשרד לעורך דין וכעת אתם מעוניינים לצאת לדרך עצמאית משלכם. בשלב זה נדמה לכם כי השמין הם הגבול, כי כאשר תצליחו למנף את העסק הפרטי שלכם, תוכלו גם להגשים את חלומותיכם. כי במשרד עורכי הדין הפרטי שלכם אתם קובעים מה לעשות, איך לנהל את התיק של הלקוחות שלכם ומתי לפגוש אותם. אך לפני הכול, יש כמה דברים שכדי להביא בחשבון כאשר פותחים עסק.

המדריך לעורך דין העצמאי

אלה כמה נקודות חשובות שתצטרכו להביא בחשבון, אם אתם מעוניינים לפתוח עסק של עורך דין בראשון לציון:

  • להיות בטוחים במאה אחוז – ההחלטה להיות עורך דין עצמאי אינה עניין של מה בכך. כאשר אתם יוצאים לדרך חדשה, עליכם להבין שמעתה והלאה אתם אחראיים על עצמכם. כך שמצד אחד אין עורך דין בכיר שאומר לכם מה לעשות, ומצד שני את כל ההחלטות הקשות אתם תצטרכו לקבל לבד. משום כך, מומלץ לפעול להקמת משרד עורכי דין עצמאי רק אם הנושא בוער בעצמותיכם.
  • עליכם לגבש את התכנית העסקית שלכם – תכנית זו צריכה לכלול פרמטרים שונים כמו מהן המטרות שלכם לטווח הקרוב, מהם המשאבים הכספיים העומדים לרשותכם, מה יהיו תחומי ההתמחות של המשרד שלכם, מה יהיו ההוצאות הצפויות שלכם בשנה הקרובה, וכן כמה עובדים תצטרכו להשיג בשלב הראשוני של פתיחת העסק.
  • היכן ימוקם המשרד שלכם – ישנם בעלי עסקים שיכולים לעבוד מהבית, אך זה לא המצב במקרה שלכם. מכיוון שעורך הדין צריך לקבל לקוחות בכל עת, עליו לפתוח משרד מאורגן שיראה מסודר ויוקרתי. מעבר לכך, המיקום של המשרד חשוב ביותר. מומלץ לבחור מקום נגיש ונוח גם עבור התחבורה הציבורית. כך תוכלו לפתוח את שירותיכם גם לאנשים שאין להם רכב ולהקל על ההגעה.
  • עליכם לשווק את המשרד שלכם – ברגע שהכול מוכן לפעולה, עליכם לשווק נכון את משרדכם. בימינו ניתן להשתמש במגוון רחב של אמצעים דיגיטליים כדי לפרסם משרד עורכי דין טוב. ראשית, חשוב לפתוח אתר אינטרנט איכותי. זהו למעשה כרטיס הביקור שלכם אשר דרכו יכולים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לקבל את כל המידע הדרוש, ואף להשאיר פרטי התקשרות. שנית, ניתן להשתמש באמצעים דיגיטליים נוספים כמו פתיחת בלוג או פרסום ברשתות החברתיות. ולבסוף, גם בעידן הטכנולוגי איש לא ביטל את שיטת המפה לאוזן. ספרו לחברים שלכם על המשרד, והשמועה כבר תעבור הלאה.

מיהו עורך דין טוב

עורך דין בראשון לציון צריך להיות אמין ומקצועי, שכן בעיר מרכזית זו התחרות בין עורכי הדין היא רבה. עורך דין כזה הוא בעל ניסיון בתחומו, ומכיר את כל הסעיפים הקטנים של החוק. העורך דין חושב מחוץ לקופסה ויכול להעניק ללקוח שלו עצות יצירתיות. כמו כן, עורך דין טוב צריך לדעת לעבוד בשיטתיות: לאסוף את כל המידע על המקרה ורק לאחר מכן לנסח את כתב ההגנה או האישום.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail