אינטרנט ושיווק

אי-ביי: כך תקימו עסק בלי להשקיע אגורה?

משרדי ebay בסן חוזה

עלות המחיה שלנו רק הולכת וגדלה, ואילו המשכורות שלנו אינן עולות בהתאם. אז איך יוצאים מהמינוס? רבים מאתנו מחפשים מקור להכנסה נוספת, או רוצים לפתוח עסק עצמאי.

ישנן מספר יתרונות להקמת עסק משלך- האפשרות להיות הבוס/ית של עצמך, להחליט כמה ומתי לעבוד. אחד האתגרים בפתיחת עסק הוא הצורך להשקיע הון התחלתי. יכול להיות שאין לך את זה, או שקיים חשש מהסיכון- אם העסק לא יצליח להרוויח נפסיד את הכסף.

עידן האינטרנט פתח בפנינו אפשרויות חדשות, ואחת הדרכים להרוויח כסף היא באמצעות מכירות באתר אי-ביי. יעל גלזר, מומחית מספר 1 בארץ למכירות באיביי אומרת ש"אם תתחיל למכור בזירה זו באופן קבוע, בהשקעה של כמה שעות ביום, הרי שמדובר בהקמת עסק לכל דבר, אשר יספק לך הכנסה שגדלה באופן הדרגתי". להבדיל מהקמת עסק אחר, אין צורך בהשקעת הון התחלתי. אז מה זה אי-ביי ואיך הופכים למוכר מצליח בזירה זו?

 

אי-ביי- מה זה בעצם ומהם היתרונות ?

אי-ביי היא למעשה חנות וירטואלית, המאפשרת לאנשים מכל העולם לקנות ולמכור מוצרים במגוון רחב של קטגוריות.

מדוע בעצם כדאי לנו למכור מוצרים באי-ביי ולא בדרך אחרת? אם למשל היינו מקימים חנות, אז היו לנו הוצאות עסק- שכר דירה, ארנונה, חשמל ועוד. אם היינו מקימים חנות וירטואלית באתר אינטרנט משלנו, אז היו הוצאות בניית אתר וגם היינו צריכים להשקיע בשיווק כך שלקוחות פוטנציאליים יכנסו לאתר שלנו. ברגע שאתה נכנס כמוכר באי-ביי, אתה נכנס לזירת מכירות מצליחה ומוכרת- לאי-ביי יש מעל 405 מיליון משתמשים ממדינות שונות בעולם, וכ-60 אחוז מהם פעילים באתר באופן קבוע. כך שהמוצר שפרסמת באתר יקבל חשיפה למספר גדול של אנשים מכל העולם, במשך 24 שעות ביממה. באי-ביי יש מסחר פעיל גם בשעות הלילה, בין היתר בשל הפרשי השעות בין המדינות. בזכות העובדה שאין עלויות החזקת עסק, ניתן למכור את המוצרים במחירים יותר זולים ויותר אטרקטיביים לקונים ובכך להוות תחרות לחנויות רגילות.

יתרון נוסף זה האפשרות לעבודה מהבית, בשעות גמישות שנוחות לך. מתאים למשל להורים שמחפשים עבודה מהבית או רוצים הכנסה נוספת שתאפשר להם לרדת לחצי משרה בעבודה על מנת לבלות יותר זמן עם הילדים.

 

מה אפשר למכור באי-ביי?

באי-ביי מוצעים למכירה מוצרים ממגוון קטגוריות- חפצי אמנות, ספרים, כלי בית, מוצרי אלקטרוניקה, בגדים ותכשיטים, מוזיקה ומשחקי מחשב, פרטי אספנות, צעצועים, מוצרי קוסמטיקה, ציוד למטייל ועוד.

כמוכר חדש, מומלץ להתחיל ממכירה של מוצרים משומשים שנמצאים בסביבה הקרובה שלך, וכך להרוויח מבלי להשקיע כסף ברכישת מוצרים חדשים. בהמשך, אחרי שאתה צובר פידבקים חיוביים ומוניטין כמוכר באיביי, תוכל להתחיל להשקיע בקניית מוצרים, חדשים או יד שניה. בשלב יותר מתקדם כדאי להתחיל לעבוד עם ספקים. על מנת להחליט מה למכור מומלץ לעשות סקר שוק באתר ולבדוק לאלו מוצרים יש ביקוש מבלי שיהיה היצע גדול מדי, כלומר לאתר נישות שיש להן פוטנציאל להיות רווחיות. אפשר גם להפעיל את הדמיון ולחשוב על הצעות מוזרות ומקוריות שיכולות לעניין אנשים. למשל, מישהי שהצליחה למכור אבנים מהחצר שלה, בתור "אבנים מארץ הקודש".

חשוב לדעת גם מה אסור לך למכור באי-ביי: טבק, סמים, אלכוהול, כלי נשק, חלקי אדם ומוצרים שאינם פיזיים  (למשל קבצים שמכילים מידע). אי-ביי מוסיפה עם הזמן עוד חוקים ותקנות, וחשוב לעמוד בהם על מנת שחשבון המשתמש שלך לא ייסגר.

 

איך זה עובד?

הצעדים הראשונים שלך כמוכר באי-ביי כוללים: פתיחת כתובת אימייל, פתיחת חשבון בפייפאל (לשם כך דרוש כרטיס אשראי בינלאומי (אפשר גם כרטיס נטען שקונים בדואר) ופתיחת חשבון משתמש באי-ביי. בהמשך תוכל לעלות לאתר מוצרים למכירה. באי-ביי קיימות כמה סוגים של מכירות- מכירה פומבית שמוגבלת בזמן, מכירה במחיר קבוע ועוד. אי-ביי תגבה ממך עמלת העלאת מוצר (מלבד 50 מוצרים ראשונים שהם בחינם) ועמלת מכירה, במידה והמוצר נמכר. התשלום עבור המוצר נעשה באמצעות פייפאל- הכסף מהמכירות מצטבר בחשבון הפייפאל שלך ובהמשך ניתן להעביר אותו לחשבון הבנק. גם פייפאל גובה עמלה, שיורדת ישירות מתשלום הקונה. אם מוצר נקנה, עליך לשלוח אותו לקונה בדואר רשום. באתר קיימת מערכת פידבק, וצבירת פידבקים חיוביים מלקוחות מרוצים תסייע למכירות שלך בעתיד. על מנת לקבל הדרכה נוספת ולמנוע טעויות של מתחילים, תוכלו לצפות בסרטי וידאו בחינם או להירשם לקורס בתשלום למכירות באי-ביי.
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail