אינטרנט ושיווק

בניית אתרים בג'ומלה – כל הייתרונות

ג׳ומלה על כף היד
כל מי שרוצה לבנות אתר ואינו בקיא בעולם האינטרנט עומד במבוכה קלה מול שלל המושגים, המונחים והאפשרויות הקיימות. האם לבחור תבנית או קוד פתוח? האם לבנות אתר בשיטת "עשה זאת בעצמך" או להפקיד את המשימה בידי מומחים? מאמר זה מיועד לבעלי עסקים חדשים המבקשים להקים אתר עבור שירותיהם או מוצריהם –ומבקשים לעשות בחירה כלכלית נבונה: מינימום הוצאות ומקסימום יעילות.

תבנית סגורה מול קוד פתוח

בגדול, ישנן שתי דרכים לצאת לדרך: האחת, לבחור לקנות תבנית סגורה, והשניה לבחור באתר שנבנה בקוד פתוח.
אתרי תבנית סגורה: מדובר באתר שכבר תוכנת בהתאם לצרכים בסיסיים: תפריטים, קטגוריות, ולחצנים – ולהתאים את הצורך שלכם אל התבנית. באתר שנבנה בקוד סגור אין אפשרות לצפות בקוד המקור (source) שבו תוכנת האתר, להעבירו הלאה או לשנות אותו. כל שינוי שתבקשו לערוך יעלה לכם כסף (והרבה) ואם יחסיכם עם נותן השירות עלו על סרטון – אתם בבעיה…תאלצו להקים אתר חדש ומחדש. לעומת זאת היתרונות של המערכת הזו היא היותה חזקה, אמינה ובלתי ניתנת לפריצה וממשק ההפעלה יהיה נח.
 
אתרי קוד פתוח: קוד פתוח הוא מושג מעולם בתכנות שפירושו שקוד המקור (source) של האתר נגיש לכולם וניתן לצפות בו ולשנותו בקלילות ולפי הצורך. זוהי למעשה פלטפורמה על גביה ניתן לבנות אתר המותאם במדויק למידותיו של הלקוח. יתרונותיה של מערכת זו נעוצים בגמישותה הרבה וביכולת שלך כבעל עסק לשנות את האתר בהתאם להתפתחות העסק. החסרונות קשורים על פי רוב לרמת האבטחה של הקוד. כך שאם העסק שלכם דורש הגנה מוחלטת מפני האקרים למיניהם – תדרשו לדאוג לכך מראש.מערכות (פלטפורמות) פתוחות כגון וורדפרס וג'ומלה נוצרו על ידי אלפי מתכנתים מכל העולם אשר בשיתוף פעולה הרכיבו אותם לשימוש הנרחב (והחינמי) של הציבור. לאורך השנים אלפי מתכנתים נוספים הוסיפו הרבה מאוד עדכונים ותוספים (פיצ'רים) ויצרו מערכת שיודעת לייצר אתרים מורכבים ועשירים באפשרויות (לרבות חנות וירטואלית, פורמים, גלריות תמונות ומה לא.
 

בניית אתר בג'ומלה – למה זה מומלץ?

בשנים האחרונות מערכות הקוד הפתוח הפכו פופולאריות במיוחד בקרב עסקים קטנים ובינוניים שהבינו כי זירת השיווק החמה נמצאת ברשת האינטרנט והזדרזו לייצר לעצמם נוכחות בה. יש הטוענים כי במרחב הוירטואלי ישנם למעלה 30 מיליון אתרי ג'ומלה בלבד (סביר שעוד כמה מיליוני אתרים נבנים בקוד פתוח על פלטפורמות של וורדפס ודרופל).
 
בניית אתרים בג'ומלה מבטיחה לבעלי עסקים שליטה מלאה וידידותית במערכת ניהול התוכן של האתר: הניווט בין התפריטים מבוסס על אייקונים בדומה ל-word – ובאופן דומה ניתן לעצב דפים וערוך טקסטים: לכבוד גודל של פונט, מרווחים בין פסקאות, הוספת תמונות וסרטונים, המותאמים פרופורציונאלית לגודל הדף, קישורים פנימיים וחיצוניים ועוד.
 
יתרון נוסף היא הגמישות לשנות לעדכן את האתר מבלי להיות תלוי במתכנת שבנה את הקוד שלה. מכיוון שהמערכת מתעדכנת כל העת היא מבטיחה שהאתרים הנבנים באמצעותה ימשיכו וישתדרגו עם הזמן. עובדה זו מתורגמת במהרה לכסף. הרבה כסף.
 

אם זה כל כל קל – אולי כדאי לבנות אתר לבד?

ישנם בעלי עסקים עם גישה טובה למחשב ולרשת שאולי ישאלו את עצמם האם לא כדאי לחסוך בעלויות הקמת אתר ולהקים אתר בשיטת "עשה זאת בעצמך". הבוחרים באפשרות זו, עלולים למצוא את עצמם די מהר נשאבים אל תוך עולם ומלואו ומוצפים עד צוואר בדילמות מדילמות שונות. ישנה אפשרות שהפרויקט הקמת האתר יערך זמן רב (כי הרי עושים אותו בשעות הפנאי) – ויסבול מתחלואי איפיון-אתר שונים. כמו כל עולם תוכן – גם האינטרנט הינו מקצוע וההחלטה לחסוך עלויות יכולה להתברר במהרה כמשאבת כסף וזמן. עדיף שתתמקדו במה שאתם יודעים לעשות ותאפשרו לאנשי מקצוע מומחים בתחומם לבנות עבורכם אתר שלא רק ישרת אתכם נאמנה שנים ארוכות, אלא גם יניב עבורכם את ההכנסות שלשמן הקמתם אתר.
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail