מידע נוסף

איך בוחרים שם לעסק חדש

שמו של העסק אם מדובר בעסק קטן שהוא עוסק מורשה, שותפות רשומה או עסק בקנה מידה גדול הפועל כחברה בע"מ, מלווה אותו מיום הקמתו.

לכן יש להעניק משקל כבד לבחירת שמו של העסק, כדי שיוסיף לו מזל ופרנסה וכדי שהלקוחות יזכרו שם זה לאורך כל הדרך. 

בחירת שם לעסק 

אחת האופציות המוצלחות ביותר היא שימוש בשם של אחת הבנות במשפחה שיהיה שם העסק. כמו לדוגמה, רותם שיווק פרחי בר בע"מ או מורן שירותים פיננסיים בע"מ. אלו הם שמות עוצמתיים, בעלי משמעות רבה, קל מאד לזכור אותם כיוון שהם קליטים וכך הלקוחות יזכרו את שם העסק, כאשר ירצו לשוחח עם עובדי המשרדי, או יחפשו את אתר האינטרנט שלהם. 

אופציה נוספת היא שילוב של כמה שמות של בנות כמו לדוגמה, אם יש שתי בנות במשפחה וחשוב להורים שיהיה שימוש בשני השמות לבנות, יוצרים שם חדש אשר מורכב מכל האותיות או מחלק מהאותיות של שתי הבנות. אם ניקח כדוגמה את השמות ליאן ונועה, אפשר לקרוא לעסק לינו שירותי גרפיקה. 

נקודות חשובות בבחירת שם העסק 

בהתנהלות העסקית כל אחד מהעסקים יוצר חיבורים עסקיים ושונים והדבר כרוך במילוי טפסים, רישום באינטרנט, קבלת המחאות, תשלומים ועוד. המגמה היא ליצור שמות לעסקים אשר בנויים על שמות מוכרים אשר אי אפשר לטעות באופן הכתיבה שלהם ובנוסף לכך חשוב לא לצרף אותיות בודדות, נקודות וראשי תיבות כמו לדוגמה א.א. עלמא שיווק דיגיטלי בע"מ. הנקודות הללו הן מאד מבלבלות ומספיק שאחת מהן לא תופיע בהמחאה, היא תחזור טכנית ולכן זהו מהלך מיותר.

כאשר משתמשים בשמות לבנות אין צורך להוסיף אותיות בודדות בהתחלה, ראשי תיבות או נקודות אלא יוצרים שם חלק, ענייני וקל לכתיבה.

הכל נשאר במשפחה…

במקרים רבים ההורים מקימים עסק בתחום מסוים ומעניקים לו שם הקשור לבנות שלהן. סימן ההיכר הזה הופך במקרים רבים למותג ידוע ומוכר, אשר לקוחות רבים קונים את מוצריו.

שמן המתנוסס על העסק מלווה את הילדה או הילדות לאורך כל הדרך, גם כאשר הן הופכות לנערות וגם כאשר הן מתחתנות, הן נהנות מסימן ההיכר ומכל תשומת הלב ומהמזל הרב ששמן הביא להוריהן.

עזרה מקצועית בבחירת שם לעסק 

לאזרחים רבים אשר מעוניינים להקים עסק קשה מאד לקבל החלטה מה יהיה שמו של העסק. הם יודעים במה יעסקו ואיך ייראו חיי היום יום בהתנהלות העסקית, אך על שם הם אינם מסוגלים להחליט כיוון שההחלטה כבדה על כתפיהם.

במקרים כאלה, הם פונים לקופירייטר מוכשר, מספרים לו באילו תחומים תעסוק החברה, מעבירים את השמות של בנות המשפחה והוא מגבש חשיבה מה יהיה השם הקליט והנכון ביותר עבור העסק אשר כולל שמות לבנות.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail