מידע נוסף

איך לנצל את כישורי העיצוב שלכם בשביל לפתוח עסק עצמאי

חולמים לפתוח עסק כמעצבים? ישנם כמה דברים שחשוב שתדעו

אם נולדתם עם הכישרון לעיצוב, כנראה גיליתם את זה עוד כשהייתם ילדים. מי שיש לו את היכולות לראייה מרחבית, התאמת צבעים וצורות ובעיקר חוש לא מוסבר ל"להפוך מקומות ליפים יותר", כנראה יתאים למקצוע עיצוב הפנים. העיסוק בעיצוב בתים, נחשב ליוקרתי ונחשק וכיום ישנם רבים שעושים זאת בתור עצמאים ולא תחת חסות של חברה כלשהיא. התחרות הרבה בענף, צריכה להכין אתכם למצב שבו מלבד הידע המקצועי, תצטרכו ללמוד גם איך לשווק את עצמכם ולמשוך לקוחות.

היכן ניתן לעבוד בתור מעצבים פרילנסרים?

אם אתם מעדיפים לפתוח עסק משלכם ולעבוד לבד, כפרילנסרים – למעשה אתם יכולים להתחיל בקטן. רבים מבין המעצבים הידועים ביותר בישראל, עסקו בתחילה בפרויקטים כמו עיצוב חדרי ילדים או סלונים, כלומר שהם מציעים ללקוח לשדרג וליפות מתחם מסוים ומוגדר בתוך ביתו. ישנם מי שמעדיפים להתחיל את דרכם כ"מלבישי בתים", כלומר עוסקים ברכישת ריהוט, פריטי נוי וטקסטיל וכל מה שעוזר לבית, לכל אורכו ורוחבו, להראות טוב יותר.

נראה כי מקומות העבודה יכולים להיות מגוונים מאוד וברור שלכל מעצב יהיו את ההעדפות שלו. ייתכן שתגלו שבתים גדולים כמו וילות הם יותר מדי מבחינתכם, לכן תעדיפו לפנות לאנשים שגרים בדירות קטנות הזקוקות לשינוי. לעומת זאת, יש כאלה שמתחילים בקטן וצומחים להיות מעצבי פנים בעלי שם, אליהם פונים אנשים שגרים בבתים הגדולים והיפים ביותר בארץ.

השלבים הדרושים בכדי לפתוח עסק עצמאי

חשוב לאמוד את היקף ההכנסות החודשי הצפוי שלכם. מומלץ לעשות סקר שוק ולהבין את המחירים שגובים עמיתים למקצוע מן הלקוחות שלהם, זאת כיוון שכמוכם – הם בראשית הקריירה שלהם. לפי גובה ההכנסות השנתי הצפוי, תדעו איזה סוג של תעודה תצטרכו להוציא. מרבית הסיכויים שתהיה זו תעודה של עוסק מורשה, אשר תשמש אתכם בכדי להוציא חשבוניות מס כחוק. תוכלו לבצע את כל השלבים השונים עד לקבלת התעודה הנדרשת, באמצעות עורך דין שעוסק בתחום זה.

איך לפרסם את עצמכם כמעצבים ולצבור ניסיון בתחום

גם אחרי שתשיגו את האישור המיוחל ותהיו, מבחינתכם, מוכנים לעבודה – תהיו בטוחים שהלקוחות שלכם לא יגיעו בכוחות עצמם ומבלי שתשווקו את עצמכם כמומחים לתחום עיצוב הפנים. היו בטוחים בכישרון שלכם ופרסמו מודעות ברשתות החברתיות: זוהי דרך נפלאה להשיג פרויקטים קטנים באמצעות חברים ולחזק קשרים עם אנשי מפתח, שיוכלו לעזור לכם בהמשך הקריירה.

למשקיענים, ניתן להעלות לאוויר אתר ובו פרויקטים של עיצוב שאתם אחראים להם. כאשר תצברו ניסיון ותהיה לכם גלריית תמונות מרשימה, תוכלו להעלות את תיעוד העבודה שלכם לאתר ולאפשר למגוון של לקוחות חדשים להכיר אתכם ואת מה שאתם יודעים לעשות. קידום מקצועי של האתר בגוגל, יגרום לרבים להיחשף לאתר שלכם – מה שמעלה משמעותית את הסיכויים שלכם להרחיב את מעגל הלקוחות של העסק.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail