מידע נוסף

בחירת נכס מתאים לעסק קטן – איך עושים את זה?

כיצד מוצאים נכס מתאים עבור העסק החדש שלכם והופכים אותו להצלחה

פתיחה של עסק חדש ובמיוחד עבור מי שזהו העסק הראשון שלו, מלווה בחששות רבים הנובעים, בעיקר, מהלחץ הנלווה לתהליך מורכב שכזה. אין ספק שגם העסקים הקטנים ביותר, מהווים השקעה כלכלית ונפשית עצומה ומכאן שחשוב מאוד לבצע כל מהלך בצורה מדויקת ככל שניתן. חלק מהליך הפתיחה של עסק פיזי, כלומר כזה שהפעילות העסקית שהוא מבצע מתבצעת בחנות ממשית שניתן לרכוש ממנה סחורה, הוא בחירת נכס מתאים שבו ניתן יהיה להקים את החנות עצמה ולהעניק שירות ללקוחות. ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך, יוכל להקנות לכם את הכלים המתאימים להתמודד עם כל מהמורה בדרך, כמו גם להביא את העסק שלכם אל הקהל הרחב, בצורה המיטבית וכאשר אתם עצמכם מוכנים ובשלים לכך.

בדקו את עצמכם: איזה נכס מתאים לעסק שאתם עומדים לפתוח?

ליווי של עורך דין מקרקעין בהליך של פתיחת עסק פיזי חדש, הוא בגדר הכרח ולא המלצה בלבד. אם אינכם פרקליטים בתחום הנדל”ן, רוב הסיכויים ש”תטבעו” בים הבירוקרטיה הכרוכה בשכירת נכס עבור העסק שלכם, או קנייתו – בהתאם לתקציב ולרצונכם להשקיע. כך או כך, חשוב להבין כי בניגוד לדירות מגורים – נכסים המיועדים לפעילות עסקית זקוקים לרישוי מיוחד, שעל מנת לקבלו יהיה עליכם לוודא כי הנכס הותאם והוכשר לצורך הפיכתו לבית עסק של ממש. 

בחירת נכס שיעמוד בדרישות לקבלת רישיון עסק

תהליך קבלת הרישיון לעסק, תלוי באישורים ממספר גורמים – ביניהם כיבוי אש, הרשות המקומית ועוד. ישנם עסקים בעלי אופי מסוים ופעילות עסקית ספציפית, הדורשת תנאים פיזיים ייעודיים, למשל עסקים המוכרים בהם מזון או מייצרים בהם אוכל. סיבות אלו יכולות לפסול מראש נכסים מסוימים, אשר בעיני האדם הסביר ייראו כתקינים לחלוטין. עו”ד מקרקעין ילווה אתכם בבחירת הנכס הספציפי, שיהווה את המקום האופטימלי להתחלת הפעילות העסקית ולצורך קבלת רישיון חוקי לעסק.

מתי תוכלו להתחיל בפעילות העסקית?

ישנם מספר סוגים של רישיונות לעסק, כאשר מדובר ב”מדרגות” של אישורים להתחלת הפעילות  העסקית והאישור הסופי לצמיתות הוא המטרה הנחשקת של כל בעל עסק חדש. לאחר שמצאתם את הנכס שיתאים לפתיחת החנות שלכם, תצטרכו להתחיל את תהליך קבלת הרישיון לתחילת הפעילות והוא כולל מספר שלבים. החלק המורכב מכולם יהיה החלק הבירוקרטי ומכאן שליווי של פרקליט מומחה – יעזור לכם לצלוח בקלות גם את השלב הזה. במידה שיימצא שהנכס איננו מוכן ומתאים לשמש כבית העסק והוא דורש שיפוצים ושינויים, תצטרכו כבעלי המקום לבצע את הנדרש ואז לבקש בדיקה נוספת, עד לקבלת הרישיון המיוחל. גם נכס שכור, כזה שהיווה את ביתו של עסק שאינו בבעלותכם ואתם כעת מבקשים לשכור אותו בכדי להופכו לחנות, ידרוש אישורים חדשים לגמרי, בכדי לשמש את העסק שלכם ולהתאים לתנאי החוק.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail