מידע נוסף

המנעות והתמודדות עם הטרדות בעסק

כמעסיק אחד הדברים האחרונים שתרצה להתעסק בהם הוא נושא של הטרדות מיניות בעסק. זהו נושא לא נעים ואפילו מביך בעידן שלנו עם ההתקדמות, הנאורות והמודעות הקיימת בחברה שלנו. אך, לצערנו, זו תופעה שעדיין קיימת לעתים בלי מודע, לעתים במכוון ולעתים באופן עדין ביותר כך שקשה להגדיר את ההתנהלות כשייכת לקטגוריה הזו. חשוב ומולץ שתהיה מודע להגדרות בחוק, לסעיפי החוק, להבין במה זה כרוך ולדעת אילו דרכי פעולה קיימות.

סיוע המחוקק

הטרדה מינית בעבודה  היא נושא מביך ומורכב. בניגוד ליחסים בהסכמה, כאשר התנהגות כזו קורית היא יכולה להעלות תחושת בושה ולעתים אף אשמה ופחד אצל המוטרדת ויכולה להשפיע על כל מהלך ואיכות החיים. בעבר הנטייה הייתה לא להתלונן, להתעלם ולהמשיך הלאה. אך, כיום, קיימת הבנה גורפת חברתית וחוקתית שהטרדה מינית אינה התנהלות מקובלת בשום צורה וסיבה שהיא ויש חשיבות לדבר על כך כשההטרדה קורית ולא לאפשר לה להמשיך. מתוך כך, ישנם חוקים רבים כדי לעזור במניעת הנושא כמה שניתן וכדי להתמודד במקרים בהם הטרדות מיניות בעסק אכן קורות.

מה נחשב כהטרדה בעבודה?

בחוק ישנם סעיפים רבים והסברים על איזו התנהגות נחשבת כהטרדה מינית ואיזו לא. באופן כללי מדובר על העמדת האדם במקום לא נעים וחסר בחירה בדרכים בעלות אופי מיני. כמו למשל, הצעה בעלת אופי מיני באופן חוזר ולעתים אף מתוך ניצול מעמד המציע,  מעשים מיניים ללא הסכמת המוטרד, סחיטת המוטרדת בעבור מעשים בעלי אופי מיני והתייחסויות לאדם בהתמקדות על מינו ומיניותו. כבעל עסק יהיה נכון לקרוא לעומק את תיאור ופירוט הגדרות המצבים הללו ולהיות מודע לקיומם גם כדי לזהותם כשהם קורים וגם כדי לדעת כיצד למנוע ולטפל בהם. 

כיצד נכון להתמודד עם הבעיה?

ההתמודדות הטובה ביותר עם הטרדות מיניות בעסק היא מניעתן. וכחלק מהאמצעים למניעה, יש מחוייבות לבצע הדרכות חוזרות בנושא ולוודא שהמידע נגיש לעובדים בעסק (כמו למשל בתליית המידע באזור המנוחה). ככל שהעובדים מכירים בנושא, כך תהיה סבירות קטנה יותר לביצוע ההתנהלות הלא מקובלת.

מעבר לכך, יש צורך למנות אחראי שירכז את הנושא ואליו ניתן יהיה לפנות בדיסקרטיות במידה שמתקיימת ההטרדה המינית. כחלק מההתמודדות האחראי ינהל את הנושא במסגרת העבודה מול המטריד ויעניק את כל המידע הנדרש כדי להתמודד. כחלק מזה הוא גם הידיעה שניתן להתלונן גם במשטרה ואף לדרוש פיצויים על כך.

לסיכום, החוק נועד להגן ולעזור לחלש ולאפשר למעסיק בהירות בנוגע להמשך פעילותו בנושא זה. מה שחשוב הוא לא להתעלם גם כן, ולקוות שההטרדה המינית תיעלם לה. חשוב לציין, כי החוק מאפשר לתבוע את בעל העסק אשר נוהג כך ואינו בוחר להגן ולעמוד לצידו של המוטרד או המוטרדת. 

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail