מידע נוסף

יועץ עסקי לעסק חדש

יועץ עסקי הוא איש המפתח בתהליך הקמת עסק חדש. השירות שלו הוא לא רק חיוני, נדרש והכרחי. הוא קריטי. יועץ שהוא גם מנטור עסקי הוא בעל חשיבות מכרעת בכל שלב של העסק, קל וחומר בשלבי ההקמה וההפעלה שלו.

היועץ העסקי מכין תכנית עסקית, בודק על סמך נתונים האם יש היתכנות וכדאיות כלכלית לעסק, האם די בהון העצמי של בעליו להקמתו או שנדרש גיוס מימון ממקורות חיצוניים. יועץ טוב וחרוץ לומד היטב את התחום שבו עוסק העסק,  ובכך הופך את הייעוץ שלו למשמעותי במיוחד עבור בעל העסק.

חשיבות השירות שלו נובעת מהיכרותו את העולם העסקי, את העקרונות עליו הוא מבוסס, את הכלים הנדרשים להקמת עסק ולהתנעתו, את אופן גיוס המימון הנדרש, יצירת קשרים, גיוס משקיעים ושותפים פוטנציאליים, זיהוי סכנות פוטנציאליות מזה וסיכויים והזדמנויות מזה.  ייעוץ עסקי מאפשר מיפוי יסודי של המגרש העסקי. הוא מלמד את חוקי המשחק, משרטט את גבולותיו, מתווה ומכוון את המהלכים הנדרשים. אי אפשר להפריז בחשיבות השירות שלו.

יועץ עסקי

התמודדות עם חששות טבעיים לפני פתיחת עסק

בעלי עסקים רבים נכנסו אל העולם העסקי חסרי ניסיון וידע בתחום זה. עבורם העולם העסקי היה בבחינת ארץ לא נודעת. מי שהכיר להם אותה היה יועץ עסקי. הוא ליווה אותם קרוב, צמוד, צעד אתם בדרך שהיו בה מכשולים. יחד אתו למדו בעלי העסקים להתגבר על חששות ועל פחדים, להתמודד עם לבטים ולמצוא את הדרך הנכונה בין חלופות שונות.

בשל החשיבות העצומה של השיווק, חשוב להסתייע גם בשירותיו של יועץ שיווקי, במיוחד אם היועץ העסקי אינו מומחה בתחום השיווק. השיווק הוא האופן שבו העסק יוצר נוכחות בדעת הקהל. בהינתן חשיבותה והשפעתה העצומה של רשת האינטרנט, יש חשיבות רבה לשכירת שירות של יועץ שיווק אינטרנט, אשר עיקר מומחיותו היא שיווק באמצעותה.

כל יועץ עסקי יגיד לכם כי שיווק אינו מותרות של עסק אלא הוצאה נדרשת כחלק בלתי נפרד מסך כל הוצאות התפעול שלו. הוצאה של יועץ שיווק היא בפירוש הוצאה מחוללת הכנסה ובמידה רבה היא תנאי הכרחי להכנסה.

אם אתם מתכננים הקמת עסק, דעו כי ליועץ העסקי עשויה להיות השפעה שלא ניתן לאמוד את עצמתה אלא על דרך השלילה או בהקשר זה על דרך הוויתור: אם לא תסתייעו בשירותיו  של יועץ עסקי אתם עלולים לשלם מחיר גדול על כך, עד כדי פגיעה ממשית בסיכויי ההצלחה של הישרדות העסק.

יועץ שהוא גם ואולי בעיקר מנטור עסקי ילווה אתכם עד שתעמדו על רגליכם ותוכלו ללכת בכוחות עצמכם. רבים מבעלי העסקים לא מוותרים על שירותו של יועץ לעסק שלהם ורואים בו חלק בלתי נפרד מהשירותים שנדרשים לקיומו ולשגשוגו של העסק שלהם. הוא נמנה אפוא עם ספקי השירות הקבועים שלהם.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail