מידע נוסף

מנהלים עסק מהבית? גלו כיצד עיצוב המקום ישפיעו על הצלחתו

כשמארחים לקוחות בבית עיצוב המטבח ושאר הבית חשובים לרושם חיובי.

במידה ואתם מנהלים קליניקה מהבית, עניין נפוץ מאוד אצל אנשי מקצוע עצמאים בעיקר בתחום הרפואה המשלימה והקוסמטיקה, חשוב שתבינו כי הבית שלכם הופך לפרקים מסוימים במהלך היום גם לסוג של משרד. הלקוחות נכנסים אמנם לקליניקה, כאשר הדלת הנסגרת מפרידה ביניהם לבין שאר הבית, אך בדרך לשם הם כנראה עוברים לרגע גם במטבח, בסלון ולפעמים אפילו מקבלים הצצה קטנה אל חלק מן החדרים. עיצוב המטבח והאופי הוויזואלי של הבית כולו, עשוי להשפיע רבות על הרושם הראשוני שלקוח חדש יקבל, כאשר הוא מגיע אליכם לטיפול מקצועי. מסיבה זו, חשוב להשקיע חשיבה מעמיקה באשר לסגנון המטבח והיכולת שלו להוות פונקציה שתעניק פתרונות לדיירי הבית המתגוררים בו דרך קבע, במקביל להיותו חלק אינטגרלי מהקליניקה המקצועית שאתם מנהלים.

כשהבית הוא גם המשרד – עיצוב המטבח הופך ל”קבלת הפנים” ללקוחות

שימת הדגש באשר לעיצוב סביבת העבודה בכלל והגוונים המשולבים בה בפרט, היא חלק משמעותי ביצירת מתחם שמשרה את האווירה הרצויה עבור הדיירים ועבור הלקוחות. כאשר, למשל, באזור הכניסה לבית שלכם עיצבתם מטבח כפרי לבן במראה נקי, במקביל לעיצוב הסלון והמבואה באותם הגוונים הבהירים והשקטים – מתקבל רושם של מקום שקט ורגוע, אשר עשוי להיות מושלם עבור אנשי מקצוע שהקליניקה שלהם ממוקמת בתוככי הבית בחדר נפרד. כאשר הלקוחות מתקבלים לבית ועוברים דרך האזורים הבהירים הללו, האווירה המזמינה מתחילה להיווצר כבר ברגעים הראשונים והכניסה לקליניקה עצמה נעשית מתוך תחושה של ביטחון ורוגע. בצורה כזאת אתם מעניקים ללקוחות שלכם קבלת פנים נעימה ותחושה שהם רצויים בביתכם ובוודאי בתור לקוחות בקליניקה שלכם.

דגשים לעיצוב נכון לבית שמכיל בתוכו עסק

חשוב מאוד שלא לשכוח שגם בקליניקות הממוקמות בתוך בתי מגורים, מוכרחה להיות הפרדה מוחלטת בין התנהלות הבית היום יומית לבין ההתנהלות המקצועית המתקיימת במשרד או בקליניקה הביתית. השפה העיצובית מומלץ שתהיה דומה והמשכית, כאמור, אך ברגע שהדלת נסגרת – הבית חייב “להיעלם” והמקום כולו חייב לשדר מקצועיות ללא רבב. פעלו לעיצוב הקליניקה עצמה באופן שיהיה נוח עבור הלקוחות שלכם ורכשו ריהוט ואבזור שיעניקו את התחושה ודרכי הפעולה המתאימות ביותר למימוש המקצוע בו אתם עוסקים, ברמה הגבוהה ביותר.

זכרו שגם כאשר הבית מעוצב בטוב טעם ובגוונים המתאימים הן לטעמכם כבעלי המקום והן כחלק מהמתחם שבו אתם עובדים – כאשר הוא איננו מאורגן הוא מאבד מכל יופיו. אל תשכחו לבצע סקירה סביב כל מתחם הכניסה של הבית, לרבות המטבח והסלון, לפני כל פגישה עם לקוח – כך שהתחושה בכניסה תהיה מעט יותר רשמית מאשר ביקור חברתי בבית של שכנים. שימת הדגש על סדר וארגון בבית, היא למעשה נתינת כבוד הן ללקוחות שלכם אבל בעיקר לעצמכם, כדיירים בבית וכאנשי מקצוע כאחד.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail