מידע נוסף

ניהול פיננסי לעסק חדש באמצעות תוכנת תזרים מזומנים

אחד התחומים החשובים בניהול עסק הוא הניהול הפיננסי שלו. לא מעט אנשים הפותחים עסק חושבים שמקצועיות בתחום העסק ושיווק טוב מספיקים לצמיחתו של העסק. שני אלה הם חשובים, אך ללא התנהלות כספית נכונה ומושכלת העסק לא יצליח ליצור רווחים.

במיוחד כשמדובר על עסק חדש אשר עדיין אין בידיו רזרבות ולהיפך- ההוצאות עדיין רבות באופן משמעותי מההכנסות, חשוב להתנהל נכון. תוכנה לניהול תזרים מזומנים תסייע להתנהל נכון מבחינה כספית כבר מרגע פתיחת העסק.

ניהול תזרים מזומנים יעיל – המפתח לצמיחת העסק

תזרים מזומנים הוא הבסיס של ניהול עסקים. תזרים מזומנים נותן את המידע שנדרש על מנת לפעול בעסק. זהו המידע הראשוני שצריך כל בעל עסק להתעדכן בו בכל יום מחדש: מהן ההוצאות לעומת ההכנסות ומהו המזומן העומד לרשותו על מנת לבצע רכישות. רק כך ניתן להתנהל בצורה הגיונית וחכמה.

הדרך לניהול תזרים מזומנים בצורה חכמה אינה עוד באמצעות ספר בו תרשמו את ההוצאות וההכנסות. הימים האלה חלפו מזמן. למזלו של כל בעל עסק, הכלי לעשות זאת הוא תוכנה לניהול תזרים מזומנים המבטיחה ניהול פיננסי בו תהיו בשליטה על המתרחש בעסק בכל יום.תזרים מזומנים

תזרים מזומנים – כל התקבולים לעומת כל התשלומים

תזרים מזומנים אינו אומר רק סה”כ המזומן העומד לרשותכם. הוא כולל הרבה יותר. תזרים המזומנים צריך להיות מאורגן על פי תאריכי פעולות- תאריכי תשלומים לעומת תאריכי תקבולים. התקבולים כוללים תקבולים שהתקבלו במסגרת הפעילות העסקית, תקבולים שהתקבלו על ידי משקיעים וגם הלוואות שניתנו.

התשלומים כוללים את התשלומים במסגרת הפעילות השוטפת, כמו תשלום לספקים, עובדים או שכירות, תשלומים שאינם חלק מפעילות  שוטפת כמו רכישת ציוד שנעשית אחת לתקופה ותשלומים שהם פירעון הלוואות. כל אלה יחד מרכיבים את תזרים המזומנים.

מה צריך בכדי לנהל את תזרים המזומנים נכון?

ניהול נכון של תזרים המזומנים צריך להביא לכך שבחשבון העסק ישאר די כסף לתשלום התחייבויות שוטפות. מעבר לכך, כל יועץ ניהול כלכלי לעסקים ייעץ לכם להותיר גם סכום נוסף בצד “לכל צרה שלא תבוא”. אף פעם אי אפשר לדעת אם לא תזדקקו לתיקון דחוף. חשובה התאמה בין מועדי קבלת תקבולים למועדי פירעון תשלומים. הוצאת דו”ח תזרים מזומנים בעזרת תוכנה ייעודית יאפשר לכם לתכנן נכון את צעדיכם.

איך לבחור תוכנה?

בשוק מוצעות תוכנות שונות לניהול תזרים מזומנים. בחרו בתוכנה ידידותית ונוחה, תוכנת תזרים מזומנים עם ממשק נוח שאתם מסתדרים איתו היטב. בחרו בתוכנה של חברה מוכרת, שתספק לכם גם אחריות, שירות לקוחות ותמיכה בעת הצורך.

לסיכום, ניהול תזרים מזומנים הלוקח בחשבון את כל המשתנים הנדרשים הוא הכרחי לניהול עסקים. הוא יאפשר לעסק לא רק לשרוד אלא גם להתפתח ולצמוח. תוכנת ניהול תזרים מזומנים היא כלי חיוני לעשות זאת כמו שצריך.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail