מידע נוסף

פותחים עסק חדש? מה אתם יודעים על המיסים שלו?

אצל הרבה אנשים, פתיחת עסק היא חלום רחוק. יש כאלה שמצליחים ומגשימים את החלום ופותחים את העסק אותו מאז ומתמיד חלמו לפתוח. כאשר העסק הוא בגדר חלום, אתם יכולים לדמיין אותו כעסק מושלם, מתפקד ומכניס. אך כשאתם מוציאים לפועל את החלום שלכם, כמה אתם כבר יודעים מה אתם צריכים לעשות?

לא יודעים? אל דאגה, לפחות בפן המיסים, אנחנו פה בשבילכם. הנה המיסים אותם אתם צריכים לשלם כחוק –

בהקמת העסק

כאשר אתם מגיעים לרגע בו העסק שלכם מתחיל לקרום עור וגידים, זהו הרגע בו אתם צריכים לעדכן את כלל הרשויות על פתיחת העסק שלכם, משמע, פתיחת תיקים במע”מ, מה הכנסה וביטוח לאומי. שלושת הגורמים הללו שונים וכך גם המיסים אותם אתם משלמים להם. אם נלחצתם מעט אין לכם סיבה לחשוש, זהו לחץ בריא. הקמת עסק היא עניין לא פשוט ויש לחשב כל צעד מראש. העסקת עורך דין מיסים שעיקר עיסוקו בפתיחת עסקים או ליווי עסקים תהיה בחירה חכמה שלכם.

מיסים בעסק חדש

מיסים בעסק חדש

לאחר קבלת מספר העוסק שלכם

קבלת מספר העוסק שלכם יהווה עבורכם תעודת זהות של העסק ועם המספר הזה תתנהלו בכל מקום הקשור בדרך ישירה או עקיפה לעסק. מעכשיו, כל דבר דואר, כל חובה או זכות לעסק שלכם ירשם ויתועד במערכות רשות המיסים, הביטוח הלאומי והמע”מ. כלל הרשומות הללו יתעדכנו באותו הרגע שתרשמו.

מעוניינים להעסיק עובדים?

עבור העובדים שלכם יהיה עליכם לדווח זאת לביטוח הלאומי ולמס ההכנסה. חובת ההוכחה כי אתם משלמים שכר קבוע לעובדים שלכם היא עליכם. במידה ולא תדווחו כראוי תראו זאת בקנס אוטומטי שתקבלו וזו רק תחילתה של הענישה. נזכיר לכם שוב, אם אין לכם את הידע או הבקיאות בנושא תשלומי מיסים ומעקב אחר הטפסים אותם אתם צריכים למלא, העסיקו עורך דין מיסים, הוא יסדר לכם את כל העבודה, ידאג לשלוח אותה לגורמים הנכונים וכמובן, יוודא את הגעתם והזנתם במערכות.

מועדי דיווח

רשות המיסים אינה ממתינה לכם שתבואו ותדווחו לה. היא נותנת לכם ימים ספציפיים מאוד לדיווח על תפקוד העסק. על כל הכנסותינו, הוצאותיו, הרווחים שלו והמיסים אותם הוא מחויב בחוק לשלם. בתור בעלי עסק, יהיה עליכם לבדוק באופן קבוע את סטטוס העסק שלכם, לשמור כי הוא מתנהל נכון וכחוק ולתעד כל חשבונית, מסמך או אישור הקשורים לעסק. נגלה לכם סוד קטן, רשות המיסים אוהבת סדר. היו מסודרים, יהיה בסדר.

כשפותחים עסק חדש זה אף פעם לא דבר קל. גם אם היו לכם עסקים בעבר. העובדה שאתם יודעים איך מתקיים מבנה עסק ויודעים איך לתפעל אחד, לא אומר שתזכרו את כל מה שאתם צריכים לעשות ולבצע בטרם פתיחת העסק. משרד עורכי דין העוסק בדיני מיסים יוכלו לעזור לכם במהלך פתיחת העסק וכמו כן, לאחר שהעסק עומד וחי.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail