מידע נוסף

פתיחה והקמה של עסק חדש בליווי יועץ עסקי

כל אחד מאיתנו חולם או חלם בעבר לפתוח עסק, כאשר החלום הזה יכול עוד לבעור בכם למרות שאתם כבר שכירים שנים רבות עם משכורת טובה ועבודה נוחה. הקמת עסק חדש היא משימה מורכבת ומסובכת שרוויה בלא מעט סיכונים, ולכן כדאי להיעזר ביועץ עסקי שיסייע לכם.

סיוע בתחום הבירוקרטי

פתיחת עסק יכולה להיות חלום מתוק שלאט לאט יתגשם אך היא יכולה להיות גם סיוט. יכול להיות שתעשו טעויות רבות שיגרמו לכם לאבד כסף רב אך לא בגלל שאין לכם רעיון טוב או שאין לכם לקוחות, לא כי פשוט לא הבנתם כמה דברים לגבי הבירוקרטיה המסובכת והמתישה בישראל. הבירוקרטיה לא תהיה פשוטה בוודאי לא בהתחלה כאשר לא תמיד ברור למי צריך להגיש מה ובאיזה מועד. יועץ עסקי יכול לעשות לכם סדר וייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים יהיה משמעותי מאוד בעיקר עבורם בנושא זה.

סיוע בתחום הפיננסי

אם כבר דיברנו על נושאים שרלוונטיים בעיקר בשלב הקמת עסק, ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים יהיה הכרחי גם בעניין הפיננסי. לעתים העסק נכנס לתזרים מזומנים שלילי בגלל התנהלות פיננסית לא נכונה ואת יועץ עסקי ימנע. בכל מה שקשור בכסף יכול להיות שאין לכם באמת מושג ואתם פשוט מחשבים חישובים לא מבוססים ולמעשה חצי מנחשים. יועץ עסקי יסביר לכם איך להתנהל והוא יכול ללוות אתכם גם בשלבים המאוחרים יותר של העסק ולא רק בהקמה שלו. ייעוץ כלכלי יכול לעשות את ההבדל בין עסק מצליח לעסק שנסגר אחרי חמש שנים כמו יותר מתשעים אחוזים מהעסקים החדשים בישראל.

סיוע בשיווק, פרסום ותכנית עסקית

ליווי עסקי בהקמת עסק יכול לעזור לכם בתחומים רבים אך בסופו של דבר, בין אם מדובר בגיוס אשראי או בהגשמת הרעיון של העסק בפועל אפילו בעיניכם, יש צורך בתכנית עסקית. התכנית העסקית למעשה תכלול את כל הפרמטרים להצלחה והיא תהיה חשובה גם עבורכם ולא רק אותו גוף מממן שאולי ישתכנע ויעניק לכם אשראי. התכנית תציג במסודר מה בדיוק העסק עושה, מי קהל היעד שלו, כיצד תגיעו אל קהל היעד הזה ותפרסמו אותו, מה היתרונות שלכם על המתחרים, מה היקף המכירות הצפוי וכן הלאה.

לבחור נכון ולהבין את התפקיד שלו

חשוב לזכור כי ליווי עסקי בהקמת עסק הוא בסך הכול ליווי והוא ממש לא העיקר. אנשים רבים חושבים שאם הם יפנו חלק מהתקציב להקמת העסק וישלמו ליועץ עסקי, הם מהר מאוד ימצאו את דרך המלך. לא רק שזה לא נכון, זו טעות גמורה שיכולה להוביל את העסק שלכם לקריסה רק בגלל צורת המחשבה שלכם. יועץ עסקי יכול לעזור לכם להתייעל והוא יאמין בכם עד כמה שהרעיון לעתים יכול להיות משוגע, אך בסופו של דבר עיקר המאמץ הוא שלכם. כמו כן, יש לבחור ביועץ עסקי מנוסה, אמין ומומלץ.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail