מידע נוסף

4 טיפים לניהול עסק חדש באופן חוקי

לא כולנו בקיאים בחוקים השונים הנוגעים לניהול עסק באופן חוקי. יש מבינינו שקוראים קצת באתרים השונים ומקבלים מושג מסויים על מה שנדרש ויש ששואלים במדיות החברתיות או חברים בעלי עסק גם כן. בין אם יודעים ובין אם לא, אף אחד לא יכול להתחמק מהתנהלות חוקית ולא ניתן להשתמש בתירוץ ”לא ידעתי“.

נכון שכיום יש גם אמצעים ובעלי תפקיד שיכולים לעזור בעת מצבים של עבירה על החוק כמו למשל  עורך דין פלילי בנתניה או בתל אביב. עורכי דין בקיאים בסעיפי החוק ובדרך התנהלות של בתי המשפט, וישנם מקרים שאכן היה זיכוי בעקבות ייצוג של עורך דין. אך זה לא כך בכל הנושאים ובכל המצבים ולרוב גם לא בעסקים קטנים. החוכמה שתתרום לשלוות נפש ולהתנהלות עסקית רגועה היא לא להגיע למצבים כאלו מלכתחילה

הכרת החוקים בעת פתיחת העסק

ישנו מידע באתרים שונים באינטרנט הכתוב באופן ברור וקל להבנה. המידע מיועד לאנשים שאינם בעלי מקצוע והאתרים פועלים להנגיש את תחום המשפטים מבלי שתהייה תלות קבועה בבעלי מקצוע כעורכי דין.  קראו את המידע ורשמו לעצמכם מה נדרש בעת פתיחת העסק, בעת קבלת תשלום, בעת דיווח לרשויות השונות ובעת תשלום המיסים.

לא להתפתות להלבין כספים

כבעל עסק עצמאי המשכורת היא בעצם ההכנסה שלך מתשלום של לקוחות שמגיע לאורך כל החודש בהתאם למוצר או לשירות שלך. מכיוון שמדובר על קשר ישיר בינך לבין הלקוח, לעתים יש פיתוי שלא להצהיר על הכנסה מסויימת. הפיתוי גדל ככל שהמצב הכלכלי לא פשוט ויש קושי לסגור את החודש. מדובר על פיתוי שאם תענה לו, הוא אכן ישאיר את כספי המס אצלך בכיס, אך הוא יגרום להתנהלות שמלווה בחרדה לאורך כל ימי העסק ולאחריו שמא מישהו ’יתפוס‘ אותך ורשות המיסים תחליט לבדוק אותך.

דע מי לקוחותיך ומי הספקים

ישנה התייחסות חמורה לכל נושא הלבנת ההון. וודא שאתה יודע עם אתה עושה את העסקים שלך שלא תמצא את עצמך במעגל לא ברור של הלבנת הון, שחיתות ועוד.

התייעצות עם בעלי מקצוע

גם אם אין לך עניין להעזר בבעל מקצוע כעורך דין או רואה חשבון באופן קבוע, עדיין חשוב להתייעץ מדי פעם בנושאים אשר אינך בטוח בהם. מהחזרי מס, ועד לשינוי סטאטוס העסק ודרגות המס שצריך לשלם. מתשלום משכורות לעובדים ועד הפרשות לפנסיה. וודא שיש לך בעל מקצוע שתוכל ותרצה להעזר בו.

דע את החוקים

מומלץ כי תדע מה נדרש בעת העסקת עובד, פיטורי עובד, הטרדה מינית, תנאי העבודה ועוד. אי ידיעה יכולה לגרום לעבירה על החוק שתוביל לתביעות ולקנסות.

לעסק עצמאי יש יתרונות רבים, אך היבט חשוב שמתלווה לכך הוא האחריות. אתה אחראי לעסק ולאופן התנהלותו. 

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail