מידע מקצועי

תהליכי עבודה בליווי עסקי של חברה חדשה

הקמת חברה חדשה מהווה תהליך שיש בו לא מעט אתגרים ולכן כיום מומלץ להסתייע ביועץ עסקי שיוכל לנווט כל איש עסקים מתחיל בדרך לפעילות סדירה מוצלחת של החברה.

תהליך של ליווי עסקי לבעלי עסקים הוא תהליך חשוב שיוצר התנהלות תקינה מהרגע הראשון ומספק את התמיכה הדרושה כדי להתחיל את פעילות העסק ברגל ימין.
תהליכי העבודה בליווי עסקי של חברה חדשה כוללים פעילות בכמה מישורים ומיסוד של החזון של החברה והתוכניות שלה לעתיד הקרוב והרחוק.

הגדרת המטרות והחזון

הדבר הראשון בתהליך של ליווי עסקי של חברה חדשה הוא להגדיר בדיוק מה יש לעשות וליצור תוכנית מפורטת – בין אם מדובר בתוכנית עסקית או בתוכנית מטרות לשנה הקרובה ולטווח ארוך יותר. התוכנית הזו מסייעת ליצור סדר בבלגן ולהבין לאן אנחנו הולכים מכאן. התוכנית כוללת למשל השגת מימון, פיתוח הרעיון וייצור, תוכנית שיווקית לטווח הקצר והארוך וכמובן תוכנית פיננסית. הכל מתורגם לכדי פעולות שצריך לבצע.

השגת משקיעים ותמיכה פיננסית

שלב חשוב שדורש הרבה ידע עסקי. כדי שהחברה החדשה תוכל לצאת לדרכה בצורה מוצלחת דרוש תקציב ראשוני לייצור, להפקה, לתפעול ולשיווק. במקרים מסויימים יש צורך באיתור משקיעים או תמיכה פיננסית בנקאית. לצורך כך יש לנסח תוכנית עסקית הכתובה בצורה נכונה וליצור פניות למשקיעים פוטנציאליים. זהו תהליך שיכול להימשך זמן רב ולהיות מייגע ולעיתים אף מייאש, אך הוא הכרחי כדי ליצור את התשתית הפיננסית הנכונה עבור חברה חדשה בתחילת הדרך.
Fotolia_53499847_XS

פתיחת חברה

פתיחת חברה הינו תהליך בירוקרטי שכולל לעיתים קרובות התמודדות לא פשוטה מול המועצה המקומית או העירייה, מול מס הכנסה ומול מע”מ. פתיחת עוסק מורשה הוא רק חלק מהעניין, לעיתים יש צורך בהשגת אישורים שונים מהשלטון המקומי, הקמת עסק פיזי ועוד פעולות שדורשות הרבה אורך רוח. ליווי עסקי לתוך התהליכים האלו יכול לסייע לעשות סדר בבלגן.

תחילת ייצור

כל חברה היא חברה מייצרת, בין אם היא מייצרת מוצר מסויים פיזי או מעניקה שירות. לאחר שפתחנו את העסק, קיבלנו מימון והגדרנו את המטרות שלנו הגיע הזמן ליישם ולהגשים. תהליך של תחילת ייצור או תחילת מתן שירות הוא תהליך קשה, בגלל שמדובר עדיין בתהליך למידה או הרצה. זה השלב שבו נחשפים לטעויות ובעיות וצריכים לפתור אותן.
Fotolia_61288678_XS

פעולות שיווקיות ראשוניות

כדי להתניע את פעילות החברה אנחנו חייבים להתחיל לשווק את מוצריה או את השירות שהיא נותנת. בניית מערך שיווק נכון שעולה בכל פעם עוד שלב ומוכיח את עצמו מחייבת לא מעט ניסיון עסקי. זהו תהליך שדורש המון רגישות, הכרות עם תחום השיווק והפרסום, יצירתיות ולקיחת יוזמה. גם שיתופי פעולה עם האנשים הנכונים חשובים פה ולכן כדאי להיעזר בייעוץ עסקי.
ליווי עסקי של אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון יכול לסייע לחברה חדשה בכל התהליכים שציינו כאן וגם בהמשך הדרך. היום חברות חדשות נעזרות מהשלבים הראשונים בליווי עסקי והתוצאות נראות בשטח כבר מההתחלה.
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail