מידע מקצועי

שלבים להקמת עסק

צעדים ראשונים

הקמת עסק חדש מאפס הוא עניין מרגש ומאתגר, מלא בהתעסקות ולא פשוט בכלל. לצד הפעולות השיווקיות, הפיתוח והניסוח של אופי העסק, יש כמה שלבים מהותיים שבלעדיהם אף עסק, בשום תחום, לא יתחיל את דרכו ברגל ימין. אלו הם השלבים העיקריים בדרך להקמת עסק בישראל.

השגת מימון ראשוני

כל פתיחת עסק מלווה בהוצאות שונות ולכן בעלי עסקים צעירים צריכים להשיג בראש ובראשונה מימון. זו יכולה להיות השקעה אישית, השקעה של משקיע או שותף או הלוואה לעסקים מהבנקים וממוסדות פיננסיים אחרים. כדי להשיג מימון ראשוני צריך לכתוב תוכנית עסקית מסודרת, שמפרטת את כל הנתונים הקשורים לעסק בכל התחומים: תוכניות, מטרות, תחזיות פיננסיות, פיתוח, ייצור, שיווק, ניהול עובדים וכדומה.

פתיחת עסק בשלטונות המס

פתיחת תיק לעסק במס הכנסה היא השלב הראשון בכל פעילות של עסק. בשלב הראשון צריך לבחור סוג עסק או סוג התאגדות: עוסק מורשה, שותפות בין מספר שותפים או חברה בע”מ. כל סוג התאגדות דורש רישום שונה על פי חוק. עוסק מורשה דורש פתיחת תיק ברשויות המיסים, שותפות דורשת גם מיסוד של השותפים באמצעות חוזה מסודר ורישום אצל רשם השותפויות בישראל, הקמת חברה בע”מ היא פעולה משפטית שדורשת טיפול מקצועי של עורך דין מול שלטונות המס.

הכנה לרישוי העסק

כל עסק בישראל חייב להיות עסק בעל אישור מהמועצה המקומית או העירייה שבתוך שטחה הוא פועל, לפי הסטנדרטים הנקובים בחוק לכל עסק בכל תחום. לפני הגשת בקשה למחלקת רישוי העסקים בעיריה, בעל העסק צריך להגיע למשרדי העירייה ולקבל הצעה מקדימה שהיא למעשה פירוט של כל החוקים והדרישות שהעסק צריך לעמוד בהם. לאחר מילוי כל הדרישות, הוא יכול להגיש בקשה לקבלת רישיון עסק.

קבלת רישיון עסק

לאחר שבעל העסק בדק וביצע את כל הדרישות של הרשות המקומית מעסק בתחומו הוא יכול לחזור ולהגיש בקשה לרישיון עסק. תהליך הגשת הבקשה כולל מילוי טפסים, הכנת מסמכים והגשתם יחד עם תשלום אגרה לרישוי עסק. לאחר 21 יום הרשות המקומית מחזירה לבעל העסק תשובה – במידה וקיבל רישיון עסק יוכל לקבלו במשרדי המועצה ולהתחיל לתפעל את העסק, במידה ולא קיבל, יבדוק מה הדרישות החוזרות, יבצע אותן ויפנה שוב לקבלת הרישיון.

פתיחת העסק באופן רשמי

לאחר שבעל העסק עבר תהליך של רישוי עסקים הוא יכול לפתוח את העסק ולהתחיל לעבוד. בשלב זה הופך הרעיון למשהו ממשי וזה הזמן לעבור לשלב הבא: פיתוח העסק, קידומו ושיווקו.

שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail