מידע מקצועי

התחלת קריירה חדשה באמצע החיים: 5 סיבות מדוע לא צריך לחשוש מכך

זה יכול לקרות לרבים מאיתנו פתאום באמצע החיים. אנחנו מרגישות שהעיסוק המקצועי הנוכחי שלנו הוא לא הייעוד שלנו בחיים, הוא לא מביא לנו את הסיפוק המקצועי שאנחנו משוועות לו ואנחנו מגיעות למסקנה שהבחירה שלנו בקריירה הספציפית שבה אנחנו שקועות כעת, לא הייתה בחירה נקייה ואמיתית שלנו, אלא תוצר של לחצים חברתיים ומשפחתיים שהופעלו עלינו מבלי שנהיה מודעות לכך. 

המסקנות והתחושות החדשות שלנו יכולות להלחיץ, להפחיד ולגרום לנו לקפוא במקום ולהישאר באותו שדה מקצועי, שכבר לא מרגיש לנו נכון כל כך.

5 סיבות שיגרמו לכן להפסיק לחשוש ולהבין שהתחלת קריירה חדשה היא יופי של החלטה

  1. ההגעה למסקנה שהתחום המקצועי שעסקנו בו עד כה הוא לא “כוס התה שלנו” היא לגיטימית וחיובית, מעידה על צמיחה אישית ועל התפתחות נפשית ואין בה כל פסול. אם רק נהיה כנות עם עצמינו ונלך עם הלב נגלה, שדווקא שינוי הכיוון המקצועי באמצע החיים יכול להיות עבורינו מתנה נהדרת, ואנחנו יכולות בהחלט לצלוח את המעבר הזה בהצלחה.
  2. ה”היתקעות” בעבודה שלא מסבה לנו נחת (במקרה הטוב) או שגורמת לנו לסבל ולמועקה (במקרה הפחות טוב) לא עושה חסד לבריאות שלנו. עובד ממורמר, שלא מגשים את ייעודו ושהוא לא שבע רצון מעבודתו הוא עובד שמביא את תסכוליו אל תוך חיי המשפחה, חיי הזוגיות והחיים האישיים, מה שבתורו גורם לו ללחצים מיותרים ולחולי גופני. שינוי קריירה פירושו, בין היתר, הטבה עם הבריאות, שעם היתרונות הרבים שלה, יהיה קשה להתווכח.
  3. השאלה מה תחשוב עליכם הסביבה ואיך היא תקבל את השינוי שאתן רוצות לעשות איננה רלוונטית. בסופו של יום, אף אחד לא יודע טוב יותר מכן מה עושה לכן טוב ולכן אף אחד לא יכול לשים את עצמו כיועץ רוחני שיגיד מה נכון לכן ומה לא. ברגע שתעשו את השינוי המיוחל ותפצחו בקריירה חדשה, שמביאה לידי ביטוי את המאוויים הכמוסים ביותר שלכן, אתם תרגישו הקלה ושחרור, ואין תחושות טובות מאלו.

 

שינוי קריירה בגילאים מאוחרים יותר כמנוע לצמיחה אישית 

שינוי השדה המקצועי יאפשר לכן לצבור יותר ניסיון חיים, להתמודד עם אתגרים חדשים, לצמוח כבני אדם ולהתחשל. כך למעשה, לא רק שתרחיבו את האופקים, אלא שתוכלו גם ללמוד על עצמכן יותר, כחלק מההתמודדות עם התהליך הנפשי/מקצועי שתעברו ותוך כדי ההתנהלות בשדה המקצועי החדש בו תבחרו.
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail