פיננסים

כך תבחר את פתרון התשלום המתאים לעסק שלך

נקודות מכירה
כיום בעידן המודרני כדאי מאוד להיות תמיד עם האצבע על הדופק, בעיקר בכל מה שקשור לחידושים ופריצות דרך טכנולוגיות, אשר באפשרותם לייעל את תהליכי העבודה ולאפשר לבעל העסק שליטה טובה ומושכלת יותר על מפעל חייו.
מבין שלל ההיבטים של ניהול ותפעול העסק, זירת המכירה עצמה היא זו אשר לעיתים קובעת לכאן או לכאן, את יעילות התנהלות העסק כאשר במידה ופתרונות התשלום אינם נוחים לשימוש או שאינם יעילים, הדבר יתבטא בקשיים ניהוליים ואי יכולת לזהות שינויים בזמן אמת. וכיצד בוחרים את פתרון התשלום המתאים ביותר לעסק שלכם? להלן מספר אפשרויות שבהחלט כדאי לשקול.

מסופי אשראי

כרטיסי האשראי מהווים את הדרך הנפוצה והנוחה יותר לביצוע רכישות מבתי עסק בארץ ובעולם, כאשר דרך החיוב הינה באמצעות מסופי סליקת אשראי. ניתן לחלק את מסופי האשראי באופן גס ל- 2 קבוצות עיקריות – קבוצת המסופים הנייחים וקבוצת הניידים. מסופים נייחים מצויים כל העת בבית העסק, חלקם עצמאיים בפני עצמם וחלקם מהווים חלק אינטגרלי מקופות רושמות או ממוחשבות. מסופי אשראי ניידים מתאימים לשמש הן בבתי עסק אך גם מחוצה לו (חיוב מול הלקוח, חיוב ע”י שליחים, חיוב לאחר ביצוע עבודות התקנה וכו’). בכל המקרים יש להעדיף מסופים אשר תומכים הן בתקשורת קווית והן בתקשורת אלחוטית או סלולארית. בחלק מהמקרים ניתן אף למצוא מסופים אשר אינם זקוקים לחיבור ישיר לחשמל, אלא פועלים ע”י סוללות נטענות. מכשירים מתקדמים אחרים תומכים בחיוב המכשירים הסלולאריים מבלי להשתמש בכרטיסי האשראי ישירות.

קופות רושמות

ניתן לראות גם היום שימוש בקופות רושמות ישנות, אשר נועדו בעיקר לשמש ככלי לגבייה בלבד. ובכל זאת, קופה רושמת חדשנית ומודרנית תתרום לעסק שלכם בצורה בלתי רגילה ותייעל את פעילותו, שכן היא מעניקה לבעלי העסק ראייה כוללת אודות זירת המכירות, הרבה מעבר להיותה מכשיר אשר באמצעותו גובים את הכספים. קופות רושמות מודרניות מתעדות כל מכירה ואף מסוגלות לעדכן את מערכת המלאי אודות ההפחתה במספר הפריטים שנמכרו. ויותר מכך, קופה רושמת חכמה מסוגלת לתמוך במספר חיובים בו זמנית (חלוקת המכירה לאשראי, צ’קים ומזומן), לבטל עסקאות, להפיק דוחות מכירה עבור מוצרים, קופאים ומוכרנים, להדפיס מחדש עותקי חשבוניות וקבלות ואף לנהל את מערכת העובדים של בית העסק (הוספת עובדים חדשים, יצירת מערכת שעות, שימוש בתור “שעון נוכחות” ועוד).

קופה רושמת ממוחשבת

ואם סברתם כי זוהי המילה הטכנולוגית האחרונה בתחום פתרונות התשלום לעסק, הרי שהמתקדמים ביותר יוכלו לבחור לעצמם קופה ממוחשבת, אשר מחוברת למערכת הפעלה (בעיקר ווינדוז) ועל כן מציעה לבעלי העסק יכולות עבודה וניהול משופרות כגון הדפסה בו במקום, ניהול מערכות תגמול, סינכרון בין קופות רושמות נפרדות, מערכת לניהול לקוחות (CRM), תמיכה בממשקי הסעדה לעובדים, סינכרון עם מחלקת הנהלת חשבונות ועוד. קופות ממוחשבות מודרניות מגיעות עם מסך מגע איכותי ותוכנות אשר הפעלתן אינטואיטיבית וקלה ללמידה. אין ספק כי מדובר בפתרון חכם ויעיל שאסור לוותר עליו בפעילות העסקית שלכם.
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail