כלים עסקיים

איזה רשיון לתוכנות של מייקרוסופט צריך לעסק מתחיל? ועוד כמה מילים על סביבת עבודה

 סביבת עבודה

סביבת עבודה 

מבחינת חומרה המחשב חייב להיות אמין ולרכוש אותו עם 3 שנות אחריות. נכון לכתיבת שורות אלו מפרט מחשב עם: מעבד I5 ומעלה, כונן קשיח של 500 מגה, זיכרון פנימי של 8 ג׳יגה אמור לעשות את העבודה כמעט לכלל העובדים באשר הם (אולי לא לגרפיקאים וכאלה שזקוקים לכח חישובי מוגבר).
 
מלבד המחשב עצמו במידה והוא מחשב נייח יש לרכוש גם צג מחשב, עדיף איכותי, בכל זאת בישראל עובדים הרבה מאוד שעות מול המחשב. שימו לב שגם הצג וגם במחשב יש חיבור DVI (כיום סטנדרט).
אם לסכם עלויות, מדובר בהוצאה קטנה מאוד לעומת ההוצאות האחרות שיש כאשר פותחים עסק חדש. במחשבים אסור להתקמצן ולהתפשר על זול כי אם קרס מחשב בעסק ועליו מידע חשוב הנזק של שחזור המידע גובר על כל נזק שיש.
 
בנוסף למחשב, כל בית עסק מתחיל זקוק לנתב אלחוטי המאפשר רשת מחשבים עתידית כאשר העסק יגדל וגם מדפסת אלחוטית שתתחבר לראוטר (חיסכון בכבלים תמיד מומלץ). סביבת עבודה כזו מאפשרת להגדיל את כמות המשתמשים/עובדים ללא צורך בכבלים נוספים. 
 
בנפרד מרכישת המחשב ניתן לרכוש גם כונן חיצוני לגיבוי 1 טרה ומעלה לגיבוי חומר ומידע עסקי חשוב כגון מסמכים, חוזים ועוד…
  

רשיונות לתוכנות

בדר״כ כאשר קונים מחשב נייד, הוא מגיע עם מערכת הפעלה Windows בגרסה 7 או 8. כאשר קונים מחשב נייח Desktop צריך לרכוש בנפרד את מערכת ההפעלה. בכל מקרה, גם אם רכשתם מחשב נייד וגם אם נייח חשוב לשים לב שקונים רשיון PROFFESIONAL ולא כל רשיון אחר, מכיוון עסק לא יכול להחזיק ברשיון שאינו PROFFESIONAL, כלומר גם אם יש לכם רשיון חוקי למחשב כמו HOME PREMIUM הרשיון הזה לא חוקי כאשר מדובר במחשב של בית עסק. לכן שימו לב, אם יש ספק אז חושב לשאול לפני שרוכשים.
 
כנ״ל לגבי אופיס (החבילה המרכיבה את וורד, אקסל, פאוור פוינט ועוד) גם במקרה זה יש לשים לב שהרשיון לתוכנה מותאם לעסקים ולא לאנשים פרטיים. כיום כבר אפשר לעשות מנוי חודשי מתחדש לאופיס 365 (עלות של 10 דולר בחודש) ולקבל את כל העדכונים כאשר הם יוצאים + גיבוי בענן של עד 1 ג׳יגה. http://products.office.com/he-IL/business/compare-office-365-for-business-plans
בנוסף, ניתן לשלם 15 דולר בחודש (ללא התחייבות) ולקבל גם כתובת דואר אלקטרוני.
 

מה עוד?

סביר להניח שבתור עסק מתחיל אין לכם מחלקת IT ולכן רצוי לברר מבעוד מועד על טכנאי מחשבים אמין ומהיר ולא להמתין לתקלה הראשונה, מרגע שעברנו לפסים עסקיים זמן זה כסף אז לא להקל ראש. חוץ מהתוכנות של מיקרוסופט שהוזכרו, ישנם תוכנות ושירותים נוספים שמומלץ לאמץ תוכנת ניהול עסק במחשב, תוכנת המנהלת לקוחות, מגישה דוחות למס הכנסה ומעמ, חשבוניות מס והצעות מחיר וכדומה, תוכנות כמו חשבשבת, ריווחית וישנם עוד המון המציעות תשלום חודשי לתחזוקת תוכנה וגם נותנות שירות טכני למוצרים שלהן.
 
 
שימו לב כי ישנו חוק בישראל מבחינת מיסוי, כל חשבונית הקשורה לתיקון מחשבים ולרכישת מחשבים בעסק היא הוצאה מוכרת וישנו החזר מס ומע״מ, אז לא לשכוח לשמור את החשבוניות הללו.
 
המאמר נכתב ע"י homecomp.co.il – מעבדת מחשבים תל אביב
שתף תוכן:
  • googleplus
  • linkedin
  • rss
  • mail